Korduvkasutatav hügieeniside (GOTS sertifikaadiga mahekangastest)

Keskmine naine kasutab kuni 260 tampooni/hügieenisidet aastas. 5 aasta jooksul kuni 1300tk. Kas poleks imeline, kui need jääksid ostmata ja prügisse viskamata?

Miks eelistada mahevill+mahepuuvill riidest sidemeid?
- mahetekstiilid toetavad naise keha, kuna ei sisalda tervisele ohtlikke kemikaale*;
- on plastivabad;
- lasevad õhku läbi ja nahk saab vabalt hingata;
- villakiht muudab aluspinna niiskust hülgavaks;
- teed ühe väljamineku, aga kasutad terve elu ja säästad suure summa raha;
- nad ei saa otsa ja on vajaduse tekkimisel alati kodus olemas;
- iga kasutuskorraga jääb üks ühekordne side prügisse viskamata ja loodus tänab Sind.

Pisi hügieeniside on ca 25cm pikk ja keskmise imavusega.

Hind: 
1 mahepuuvillane hügieeniside ja 1 mahevillane lekkekindel aluskiht 14.90€ 
Kuna saad villakihte ilma vahepealse pesemiseta mitmed korrad uuesti kasutada ja neid läheb vaja vähem kui hügieenisidemeid, saad lisaks osta mahepuuvillaseid hügieenisidemeid ka ilma villakihita 11.90€
Lisa ostukorvi

Meie hügieeniside koosneb kahest osast- mahevillane aluskiht ja selle külge trukkidega kinnitatav mahepuuvillane side. Enne kasutamist lanoliinita soovi korral villakiht ära (saab hakata kasutama ka ilma lanoliinitamata, kuid lanoliinitamine annab suurema lekkekindluse), pese puuvillane sisu läbi (maksimaalse imavuse saavutad 8 pesukorraga). Nüüd on toode kasutamiseks valmis.

Kasutamine:  Kanna laiema lõikega, hästi jalas istuvaid aluspükse, et hügieeniside korralikult paigal püsiks. Kinnita must villakiht kahe trukiga hügieenisideme alla lekkekindluse saavutamiseks. Kinnita trukkidega hügieenisideme tiivad ümber aluspükste. Kergema voolusega päevadel, kui suurem lekkekindlus ei ole vajalik, võid kasutada hügieenisidet ka ilma villase lisakihita. Pärast kasutamist eralda trukkidega sisu villasest kattest, pese sisu puhtaks, villakiht aseta tuulduma. Kui kihid on kuivad, ühenda need omavahel trukkidega ja võta uuesti kasutusse. 

Lekkekindel kahekordne kiht- 100% GOTS sertifikaadiga mahevill
Hooldus: Õrn pesemine mõne nädala tagant 30 kraadiga käsitsi või pesumasinas villaprogrammiga spetsiaalselt villa pesemiseks mõeldud vahendiga. Pärast menstruatsioonitsükli lõppu pese villakiht alati läbi. Lanoliinita enne kasutamist ja edaspidi siis, kui villakiht ei ole enam lekkekindel või kuivanud ja tuuldunud villakiht lõhnab ebameeldivalt.

Imavad kihid- mahepuuvillane flanell (GOTS), mahepuuvill/kanep segu (GOTS), peal 90% mahepuuvill/5%elastaan
Hooldus: Pese külma veega kohe pärast kasutamist. Seejärel jäta see õhukindlasse kohta põhipesu ootama. Pese masina puuvillaprogrammiga kuni 60 kraadises vees (jälgi, et pesuvahend ei sisaldaks üle 5% seepi, seep võib sisu imavust oluliselt vähendada). Plekkide korral kasuta sapiseepi vm plekieemaldajat või aseta sisu paariks tunniks päikese kätte. Pärast korralikku pesu on tegu pigmendi, mitte mustusega ja see ei takista kasutamist.
---
* Loe SIIT lisaks, kuidas kemikaale sisaldavad hügieenivahendid võivad meie keha mõjutada.