Seebihelbed villa/siidi pesuks ja lanoliinilahuse tegemiseks

- Oliiviõli baasil tehtud seep sobib ideaalselt õrnade tekstiilide (siid, vill) ja beebiriiete pesuks;
- Suurepärane ka villamähkmete jaoks vajaliku lanoliiniemulsiooni tegemiseks;
- Ainult looduslikud, biolagunevad koostisosad;
- Plastivaba kontsentreeritud vahend, mis kestab väga pikka aega- 500g pakist jätkub keskmiselt 50 pesukorraks;
- Hüpoallergeeniline koostis sobib kasutamiseks kogu perele- ka tundliku nahaga inimestele ja beebidele;
- üks toode, millel on väga palju kasutusvõimalusi (keha, käte ja kasvõi hammaste pesu, kodu, riiete ja nõude pesemine, putukate peletamine jne).

Helbed:
70g 4€ (50€/kg)
200g 8€ (40€/kg)
500g 14€ (28€/kg)
Lisa ostukorvi

Koostis:

Sodium Olivate (oliivõli), Aqua (vesi), Sodium Chloride (meresool), Sodium Hydroxide (seebikivi). 100% looduslik toode. Sisaldab ainult taimseid õlisid ja on vaba sünteetilistest lisanditest, säilitusainetest, parfüümidest. Tootel on oliiviõliseebile iseloomulik lõhn.

Valmistatud Kreekas vanade traditsiooniliste meetoditega.
Seebihelbed on pakendatud paberkotti.

Kasutamine:

Käsipesu: Lahusta kausitäies käesoojas vees 10g helbeid. Lasta pesul veidi aega vees seista. Pese pesu tavapärasel viisil ja loputa. Villaseid esemeid ära hõõru tugevalt ega vääna.

Masinpesu: Lahuse valmistamiseks kasuta 2-liitrist kinnist nõud. Lahusta 1 liitris kuumas vees 200g helbeid. Loksuta kõvasti. Lase seista 24 tundi. Seejärel sega uuesti ja lisa segule 1 liiter külma vett. Sega korralikult. Valmis segu on mugav hoiustada kaanega purgis või muus kinnises anumas. Kasuta masinatäie pesu kohta 100ml valminud vedelikku. Enne igat kasutuskorda loksutada. Villaste esemete pesemiseks kasuta ainult spetsiaalset villapesuprogrammi.

Lanoliinilahus villastele mähkmetele: 1 liitri vee kohta võta 1tl lanoliini ja 1tl seebihelbeid.  Lahusta seep ja lanoliin klaasitäies kuumas keeduvees kuni saad valget värvi segu ning lisa see ülejäänud käesoojale veele. Kui kogu segu on 30-40 kraadi (käesoe), pane villane ese segu sisse likku umbes 5 tunniks. Pärast seda loputa, pigista kuivaks ja aseta tasapinnale kuivama.

Vältida silma sattumist.
-------
Enamik looduslikke pesuvahendeid on siiski pakendatud plastpudelisse ning sisaldavad lisaks pesuainele palju vett. Tahke pesuvahend on suurepärane alternatiiv, kui on soov hoida loodust, vähendada pakendite tarbimist ja kasutada kontsentreeritud vahendit.

Sellel suurepärasel seebil on veel palju kasutusvõimalusi:
- Nõudepesuvahend;
- Kodu üldpuhastusvahend;
- Plekieemaldi- tee määrdunud koht märjaks ning hõõru seda seebilahusega. Lase seebil mõjuda umbes 30 minutit, seejärel loputa. Vajadusel korda, kuni plekk on kadunud;
- Putukamürk- tee spreipudelisse seebisegu– selleks lahusta kaks supilusikatäit seebihelbeid soojas vees. Sega/raputa segu hoolega läbi. Pihusta segu taimedele (vajadusel mitu korda). Riidekappi pandud seep aitab eemal hoida riidekoisid.