Meie lugu 

Südamest sündinud!

Mina olen Piret, pisi meriinovillaste mähkmete looja. Ma armastan loodust ja loomulikku elu, puhast toitu ja värsket õhku. Olen naine, abikaasa ja kahe poja ema. Sündinud Viljandis, elanud Veneetsias ja Tallinnas ning hetkel oleme rajanud oma kodu Laulasmaa imelise looduse keskele.


Meie alustasime oma riidest mähkmete kasutamist sünteetilisest PUL kangast valmistatud mähkmetega, kuna see oli sel ajal kõige levinum mähkmekangas. Siiski on tegemist plastikuga ja oma kodus me võimalusel väldime seda.

Peas tiksus kogu aeg küsimus, kas saab ka looduslikumalt. Jõudsin otsingutega villamähkmeteni aga lükkasin proovimist pikalt edasi, sest vetthülgavuse saavutamiseks vajalik lanoliinitamine tundus nii keeruline (oleks kasu olnud teemasse süvenemisest, et see on lihtsalt lanoliinivette likku panemine :) ). Võtsin omajagu hoogu aga kui ma lõpuks hoidsin käes oma esimest villamähet, oli see armastus esimesest silmapilgust. Naturaalne, hingav, ilus. Osa loodusest.

Olime mehega mõlemad harjunud, et mähkmekatte sees on servad, kuhu alla enda tehtud marlisisu lükata, et see paremini paigal püsiks. Mina harjusin, et villamähkmetel neid pole aga mees muudkui küsis neid PUL katteid, kus sisu saab servade alla panna. Aga suur soov oli kasutada oma lapsel ainult villamähkmeid. Sealt hakkas idanema mõte luua midagi, mis oleks just meie perele ideaalne.

Ja 2020 kevadel see õnnestus, pärast pikki katsetamisi. Nüüdseks kasutame 100% ajast enda loodud uuenduslikke villamähkmeid, mida saab trukkidest reguleerida ning millel maailmas esimesena on sisetaskud sisude paigalhoidmiseks.

Villakatted ei vaja tihedat pesemist. Kasutuskordade vahel panen nad lihtsalt tuulduma, et kuivana need taas kasutusse võtta. Villas sisalduv lanoliin lagundab uriini soolaks ja veeks, mistõttu on see igati hügieeniline ja superökonoomne.

Mulle meeldib, et tehes ringi riidest mähkmete kirjus maailmas jõudsin arusaamisele, et kõige lihtsam, puhtam ja säästlikum on see, mida emad ja vanaemad juba teadsid- beebi pepu vastas puhas marli, mis imab niiskust ja selle peal vill, mis tõrjub niiskust, hoides pealisriided kuivana.

Õnneks on valikuid palju ja iga pere leiab endale sobivaima. Meie soov on pakkuda ühte valikut, millest ise suures vaimustuses oleme.  See ettevõtmine on loodud suurest soovist jagada teiste peredega midagi imelist ja see ei saaks eksisteerida ilma inimesteta minu ümber- abikaasa, kes toetab ja innustab mind igal sammul; suurepärane õmbleja, kes teeb oma tööd südamega ja teostab kõik mu hullud ideed; mu vanem poeg (4a), kes tunneb teemat juba läbi ja lõhki ning aitab mind nii pakkimisel kui lanoliinipurkide sildistamisel; mu noorem poeg (2a), kes laseb rõõmuga enda peal ikka ja jälle uusi mähkmeid testida; armsad kliendid, kes meid usaldavad, tagasisidet annavad ja innustavad. Südamest aitäh!

pisi sai tegelikult loodud juba rohkem kui 10 aastat tagasi, kui me koos emaga riidest kotte disainisime ja õmblesime. Ühendasime tookord meie nimed- Piret ja Sirje ning armastuse isetegemise ja teineteise vastu. Ema on minu uues ettevõtmises oma õmblusalase nõu ja teadmistega suureks abiks ning igati sobilik oli nimi taaselustada.

Mulle tohutult meeldib südame sümbol- meil on neid kodus nii riidest, puidust, traadist, betoonist, takust, pitsist... pisi logo sümboliseerib südameks volditud marlimähet, kuna just armastus riidest mähkmete vastu innustas mind seda ettevõtmist alustama.