Mahemeriino mähkmekate M suurus

See mähkmekate on:
- 100% GOTS sertifikaadiga* mahemeriinost
- käsitsi taimedega värvitud
- väga limiteeritud kogus ühte kordumatut värvitooni

Mähkmekatte sees on taskud, mille alla on mugav mähkmesisu paika lükata. Katet saab trukkidest (laius- ja kõrgustrukid) reguleerida vastavalt lapse kaalule ja kehaehitusele.

M 6-16kg 10-19kg 35€

Kui vajad abi õige suuruse valikul, vaata infot lehel "Riidest mähkmetest"
Läbi müüdud
Kate on värvitud katehhu-akaatsiaga ja Kreeka pähkliga. Mähkmekatte raames võib esineda toonimuutust ja reaalne mähkmekatte värv võib veidi erineda pildil olevast, kuna ekraanid võivad looduslikku värvi moonutada. Taimedega värvitud katted on kohati ettearvamatud ja võivad aja jooksul värvi muuta- see ei vähenda eseme suurepärast väärtust vaid lisab sellele unikaalsust. Loodus on alati pidevas muutumises ja nii ka meie looduslikud mähkmekatted.

Koostis: Kate on tehtud kahekordsest GOTS sertifikaadiga * mahevillasest kangast. Voodriks söemust mahemeriino, mis on plekkidele vastupidav. Pealmine pool ning sisetaskud on käsitsi taimedega värvitud pehme mahemeriinovillane trikotaaž, mis venib, tagades lapsele hea istuvuse ja suurima mugavuse. Kangad on mulesing free.

Vill laseb lapse nahal hingata, on antibakteriaalne ning sobib ideaalselt nii suvel kui talvel kandmiseks.

Enamikele peredele piisab 4-6 villasest mähkmekattest, mis katab kogu ööpäevase vajaduse. Seega on tegemist väga säästliku ning soodsa valikuga.

Hooldus:
- 30 kraadine õrn käsipesu või pesumasina villapesuprogramm villa pesuks mõeldud vahendiga. Villast katet pese vajadusel (kui määrdub või muul juhul 2-3 nädala tagant).
-  Villane kate vajab enne kasutamist niiskuse hülgamiseks lanoliinivees leotamist (hiljem keskmiselt 1x kuus). Lanoliin (ehk naturaalne lambakasukat kaitsev villarasu) muudab uriini soolaks ja veeks, mistõttu ei ole vaja katet tihti pesta. Vetthülgavaks muutmisest ehk lanoliinitamisest loe lähemalt SIIT . Kasutuskordade vahepeal katte kuivama riputamisest täiesti piisab. Päriselt ka! Pärast kuivamist saad katte uuesti lapsele jalga panna.
- Pese ja lanoliinita tugeva värvierinevusega mähkmekatteid alati eraldi, et vältida võimalikku värviandmist.
- Kuivati kasutamine (ka päike või kuum radiaator) ei ole lubatud, ainult õhu käes kuivatamine.
- Märjana säti ese vormi ja kuivata tasapinnal.
- Tavapärane villa kokkutõmbamine pärast esimest pesu on kuni 5%.

Katte sisse tuleb asetada niiskust imav sisu (näiteks meie valikus olev puuvillane musliin päeval ja kanepisisu ööseks).

Kui on soov kasutada paksemat sisu või mitut sisu korraga (näiteks öösel), võib olla vajalik valida suuremas suuruses mähkmekate.

Meriinovillane kate on vetthülgav, mitte veekindel. See tähendab, et mõningatel juhtudel võib vill imada niiskuse endasse ning hakata lekkima. Näiteks kui lapsel on roomamisfaas, ta magab öösiti kõhuli või autosõidu ajal, kui surve mähkmele on suur; samuti kui mähe on liiga tihedalt jalas või body/püksid on liiga ümber. Nendel hetkedel on tõhus lanoliinivees leotatud villane lisakiht, mille saab panna villakatte ja mähkmesisu vahele ning annab lisakaitse.

* GOTS sertifikaadiga on garanteeritud, et vill on puhas, lambad on hästi koheldud, lambakasvatajad saavad õiglase tasu, kogu tootmisprotsess ja jäätmekäitlus on vastutustundlik. Isegi praegu, kui mahevill on maailmas järjest rohkem nõutud, on seda ikkagi ainult 1% kogu villast. Mahepõllumajanduse viljelemine ja tarbijana mahetoodete eelistamine aitab muuhulgas aeglustada kliimamuutusi ning vähendada kasvuhoonegaaside hulka.

-----

Nende mähkmete sünnilugu ulatub tagasi 2020 kevadesse. Esimesed Pisi mähkmekatted olid südame värisedes uutesse kodudesse saadetud kui hakkasin otsima mahevillast kangast. Nagu nõel heinakuhjas, kui arvestada, et mahevilla kasvatatakse maailmas ca 1%.

Ühe partneri kaudu õnnestus mul saada 14kg rull mahevilla tehasest, kus miinimumtellimus on 250kg. Mul vedas. Valisin värvi välja ning seejärel sain teada, et sellist kogust nad värvida ei saa. Hmm... loobuda ka sellest rullist ei tahtnud.

Möödus suvi ning oma kanga sain kätte alles sügisel. Kui ma seda nägin ja katsusin siis olin täielikus vaimustuses. Nii eriline kangas minu valduses. Veidi aukartust äratav. Teadsin kohe see hetk, et tehases värvimise plaan pidigi nässu minema. Selline kangas väärib looduslikke värve.

Järgmine nõel tuli heinakuhjast leida. Kes aitab mul kogu rulli ära värvida? Jooksin iga juhtnööriga tupikusse ja sain aru, et tuleb see tegevus ise ette võtta.

Ostsin poest kõige suurema poti. See ei mahtunud meie väikesele pliidile. Sõitsime oktoobris Viljandimaale vanemate juurde ja nii ma seal seda kangast värvisin- kulp ühes käes värvi segamas, laps teises käes uudistamas.

Tulemus on lõpuks teie ees
Ilus
Puhas
Erakordne